f60

KURZY A WORKSHOPY

Učení se a rozvoj skrze zážitky.

Vytvářím a lektoruji kurzy a workshopy, ve kterých využívám zážitkové učení a neformální vzdělávání.

Interaktivní a zážitkové aktivity nabízí prostor pro účastnící se, aby v rámci skupiny prožili neobvyklé situace, do kterých se normálně nedostanou, diskutovali, interagovali ve skupině a spolupodíleli se na výstupech jejich procesu učení.

Věřím, že osobní zážitek a zkušenost je to nejlepší, co může přinést posun a rozvoj. “Učení se hrou”, spolu s pečlivou reflexí prožitých aktivit, přináší účastníkům nové pohledy na sebe sama a nabízí jim prostor pro rozvoj, růst a změnu.

Kombinuji kreativní a hravé aktivity, venku i vevnitř, pracující s pohybem a tělem, tvořivé, improvizační, změřené na budování důvěry a sdílení. Propojuji různé metody a techniky a vytvářím program tak, aby seděl konkrétní skupině a plnil zadané cíle.

TÉMATA, KTERÝM SE VĚNUJI:

  • Týmová spolupráce
  • Komunikace
  • Kreativita
  • Rozvoj vlastního potenciálu
  • Vztahy s ostatními a se sebou
  • Lektorské dovednosti
  • Interkulturní učení
  • Design vzdělávacích programů

SPOLUPRACUJI S:

Brno Connected – Nejčastěji lektoruji kurzy osobního rozvoje a neformálního vzdělávání pro mezinárodní skupiny pod hlavičkou Brno Connected, organizace, kterou jsem spoluzakládala a kterou vedu.

KONSENT – Školím workshopy prevence sexuálního násilí a kybernásilí pro dospívající.

NVC Brno – Spolupracuji s trenéry Nenásilné komunikace, se kterými vytváříme kurzy s cílem podpořit zúčastněné v nalézání způsobů komunikace, které fungují pro všechny zúčastněné.

S Katkou spolupracujeme v rámci školicího cyklu pro leadery dobrovolnických akcí. Katka je na jedné straně velmi svědomitá a pečlivá v přípravě workshopů a na druhé straně pak velmi flexibilně a pohotově reaguje na atmosféru a situaci na místě. Workshopy jsou vždy originální, pestré a hravé – a to i ty v onlinu! Katka je velmi přátelská, optimistická a empatická lektorka a facilitátorka. 

Zuzana Loudová

koordinátorka vzdělávacích aktivit, Tamjdem o.p.s.

S Katkou Martínkovou absolvoval náš dvanáctičlenný ryze „dámský“ pracovní tým dvoudenní kurz Nenásilné komunikace. Musím zejména ocenit velmi dobré organizační schopnosti paní lektorky, rychlost v komunikaci a preciznost při přípravě na kurz. Při samotném kurzu oceňuji, jak dokáže držet jeho strukturu, jak citlivě, empaticky a taktně reaguje na vzniklé situace. Všemi kolegyněmi byl kurz hodnocen velmi kladně ve všech ohledech. Sama za sebe mohu ještě dodat, že mi byl blízký temperament paní lektorky, živost jejího projevu a výborné komunikační schopnosti.

Martina Voborná

speciální pedagožka a metodička prevence, Pedagogicko-psychologická poradna Znojmo