f60

KURZY A WORKSHOPY

Učení se a rozvoj skrze zážitky.

Vytvářím a lektoruji kurzy a workshopy, ve kterých využívám zážitkové učení a neformální vzdělávání.

Interaktivní a zážitkové aktivity nabízí prostor pro účastnící se, aby v rámci skupiny prožili neobvyklé situace, do kterých se normálně nedostanou, diskutovali, interagovali ve skupině a spolupodíleli se na výstupech jejich procesu učení.

Věřím, že osobní zážitek a zkušenost je to nejlepší, co může přinést posun a rozvoj. “Učení se hrou”, spolu s pečlivou reflexí prožitých aktivit, přináší účastníkům nové pohledy na sebe sama a nabízí jim prostor pro rozvoj, růst a změnu.

Kombinuji kreativní a hravé aktivity, venku i vevnitř, pracující s pohybem a tělem, tvořivé, improvizační, změřené na budování důvěry a sdílení. Propojuji různé metody a techniky a vytvářím program tak, aby seděl konkrétní skupině a plnil zadané cíle.

TÉMATA, KTERÝM SE VĚNUJI:

  • Týmová spolupráce
  • Komunikace
  • Kreativita
  • Rozvoj vlastního potenciálu
  • Vztahy s ostatními a se sebou
  • Lektorské dovednosti
  • Interkulturní učení
  • Design vzdělávacích programů

SPOLUPRACUJI S:

Brno Connected – Nejčastěji lektoruji kurzy osobního rozvoje a neformálního vzdělávání pro mezinárodní skupiny pod hlavičkou Brno Connected, organizace, kterou jsem spoluzakládala a kterou vedu.

Dům zahraniční spolupráce – Jsem součástí školitelské sítě pro programy Erasmus+ a Evropský sbor solidarity – pracuji s mezinárodními dobrovolníky, mládeží a pracovníky s mládeží.

KONSENT – Školím workshopy prevence sexuálního násilí a kybernásilí pro dospívající.

NVC Brno – Spolupracuji s trenéry Nenásilné komunikace, se kterými vytváříme kurzy s cílem podpořit zúčastněné v nalézání způsobů komunikace, které fungují pro všechny zúčastněné.

Katka je profesionálka, které bych jako školitelka kdykoliv svěřila svou skupinu. Její workshopy jsou ušité na míru cílové skupině. Ve zkoumání potřeb je opravdu důsledná a záleží ji na přípravě. Při práci se skupinou zvládá tu nejtěžší disciplínu, a tou je reagování na dotazy a návrhy účastnících se a přetváření je v silné učící příležitosti. Pomohla nám s workshopem na téma „jak vytvářet podpůrné a participativní pracovní prostředí“.
Klára Berg

lektorka neformálního vzdělávání, Be International

S Katkou mám zkušenost hlavně z oblasti osobního rozvoje, absolvoval jsem desetidenní mezinárodní kurz, který vedla a organizovala. Její přístup je vždy svědomitý, precizní a profesionální, využívá svoje znalosti a zkušenosti a kombinuje je efektivním způsobem. Zároveň je velmi přátelská, takže se v její přítomnosti budete cítit příjemně. S Katkou jsem taky spolupracoval na několika projektech a absolvoval s ní individuální koučink. Metody, které při práci používá jsou osvědčené a nenásilné, Katka vám vždy dá dostatek prostoru, ať už na přemýšlení nebo sebevyjádření. Pomůže vám vidět nové perspektivy a přijmout pravdy, které jste před sebou možná chtěli skrýt.
Filip Kňažek

farmaceut, soft-skills lektor